Қостанай қаласының № 1 мектеп-лицейінің балаларын әлеуметтік қолдау туралы. 2023 жылдың қорытындысы/О социальной поддержке детей школы-лицея № 1 города Костаная. Итоги 2023 года

Қостанай қаласының № 1 мектеп-лицейінің балаларын
әлеуметтік қолдау туралы.
2023 жылдың қорытындысы

Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай қаласы білім бөлімінің № 1 мектеп-лицейі» КММ келесі әлеуметтік қорғалмаған санаттағы балаларға қолдау көрсетуде мемлекеттік қызметтер көрсетіледі:

1. «Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну» мемлекеттік қызмет бойынша: бүгінгі таңда 38 оқушы тегін және жеңілдікпен тамақтандырумен қамтылған.
2. Мемлекеттік білім беру мекемелерінің білім алушылары мен тәрбиеленушілерінің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалыс беруге құжаттар қабылдау және жолдамалар беру» мемлекеттік қызмет бойынша: жазғы демалыс аралығында 1 бала қала сыртындағы лагерьде демалыспен қамтылды.
3. «Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларын бекіту туралы» мемлекеттік қызмет бойынша: Жалпы білім беру қорынан 41 оқушы 1 663 247 теңге сомада қамтылды. Олар: 9 қамқорлықтағы балалар, 2 бала патронаттық тәрбиеде, 16 бала атаулы әлеуметтік көмек алатын отбасылардан шыққан балалар, 14 бала өзге де санаттағы балалар.
4. «Мектепке барар жол» Республикалық қайырымдылық акциясы аясында аз қамтылған және көп балалы отбасылардан шыққан оқушыларға, жетім балаларға, сондай-ақ ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға келесі көлемде материалдық көмек көрсетілді: «Мектепке барар жол» Республикалық қайырымдылық акциясына демеушілер – Малика Кайратовна Шаркемелова (жеке тұлға) 30 000 теңге сомада, «Қостанай қаласының № 4 емханасы» КМК 80 000 теңге сомада, «Қостанай қ. № 1 мектеп-лицейі» КММ әкімшілігі 75 000 теңге сомада, «Қазақстан Халық банкі» АҚ 198 000 теңге сомада, Нургуль Жагипаровна Шодорова (жеке тұлға) 40 000 теңге сомада, Мурат Канатович Шалтаев (жеке тұлға) 40 000 теңге сомада, «Baby_style.kst» балалар мен жасөспірімдер аяқ-киімі бөлімшесі 41 400 теңге сомада, «Bereke Bank» АҚ 35 900 теңге сомада, № 1 мектеп-лицейінің педагогикалық ұжымы 50 000 теңге сомада ақшалай көмек көрсетті. «Мектепке барар жол» Республикалық қайырымдылық акциясы аясында саны 19 оқушы 590 300 теңге сомамен қамтамасыз етілді.
О социальной поддержке детей школы-лицея № 1 города Костаная.
Итоги 2023 года

В КГУ «Школа-лицей № 1 отдела образования города Костаная» Управления образования акимата Костанайской области оказываются государственные услуги в поддержке детей категории с социально-незащищенными детьми следующие:
1. «Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах»: на сегодняшний день охвачены бесплатным и льготным питанием – 38 учащихся.
2. «Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования»: в летний период были охвачены отдыхом в загородном лагере – 1 ребенок.
3. «Об утверждении Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников»: Из фонда всеобуча было охвачено 41 учащихся на сумму 1 663 247 тенге. Это: дети опекаемые – 9, на патронатном воспитании – 2, дети из семей, получающих адресной социальной помощи – 16, иные категории – 14.
4. Оказание материальной поддержки школьникам из малообеспеченных и многодетных семей, детям-сиротам, а также детям, оставшихся без попечения родителей в Республиканской благотворительной акции «Дорога в школу»: В Республиканской благотворительной акции «Дорога в школу» участвовали спонсоры – Шаркемелова Малика Кайратовна (физ.лицо) на сумму 30 000 тенге, КГП «Поликлиника № 4 города Костаная» на сумму 80 000 тенге, Администрация КГУ «Школа-лицей № 1» на сумму 75 000 тенге, АО «Народный банк Казахстана» на сумму 198 000 тенге, Шодорова Нургуль Жагипаровна (физ.лицо) на сумму 40 000 тенге, Шалтаев Мурат Канатович (физ.лицо) на сумму 40 000 тенге, Отдел детской и подрастковой обуви «Baby_style.kst» на сумму 41 400 тенге, АО «Bereke Bank» на сумму 35 900 тенге, педагогический коллектив ШЛ № 1 на сумму 50 000 тенге. В Республиканской благотворительной акции «Дорога в школу» было охвачено 19 учащихся на сумму 590 300 тенге.