Бірыңғай облыстық ата-аналар жиналысы/Единое областное родительское собрание

Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтар пен аутодеструктивті мінез-құлықтың алдын алу бойынша Жол картасын іске асыру шеңберінде 2022 жылғы 28 қыркүйек күні №1 МЛ 5-11 сынып оқушыларының ата-аналарына арналған «Жасөспірім және ата-аналар. Байланысты қалай жоғалтпауға болады?» тақырыбы бойынша Бірыңғай облыстық ата-аналар жиналысы өтті.

Теориялық бөлімде мектептің педагог-психологтары жасөспірімдік кезеңнің мінез-құлық белгілері мен ерекшеліктерін ұсынып, ата-аналар қоғамымен кері байланыс орнатылды. Практикалық бөлімде мектеп психологтары «Сыйлық» ойынын, сондай-ақ «Машаның өмірінен бір күн» атты тренинг өткізді. Ата-аналар осы тренингтерге белсенді қатысып, «Ата-ана – бала» позициясындағы өзара қарым-қатынастар туралы өз пікірлерімен бөлісті. Соңында «Ата-аналарға не айтуға болады және не айтуға болмайды?!» тақырыбында ата-аналарға арналған рефлексия жүргізіліп, балалар мен ата-аналар арасындағы қарым-қатынасты жақсарту бойынша ұсыныстар берілді. Сондай-ақ, директордың ТІ жөніндегі орынбасары К.М.Бертазинамен №1 мектеп-лицейдің психологиялық қызметінің жұмысы туралы ақпарат жасалды.

В рамках реализации Дорожной карты по профилактике правонарушений и аутодеструктивного поведения среди несовершеннолетних 28 сентября 2022 года в школы-лицей №1 для родителей учащихся 5-11 классов прошло Единое областное родительское собрание по теме «Подросток и родители. Как не потерять контакт?». В теоретической части педагогами-психологами школы были представлены поведенческие признаки и особенности подросткового периода, была установлена обратная связь с родительской общественностью. В практической части психологами школы была проведена игра «Подарок», а также проведен тренинг «Один день из жизни Маши». Родители активно участвовали в данных тренингах, поделились своим собственным мнением о взаимоотношениях в позиции «Родитель-ребенок». В завершении для родителей была озвучена памятка «Что можно и что нельзя говорить родителям!», проведена рефлексия, даны рекомендации по улучшению детско-родительских взаимоотношении. А также Бертазиной К.М., заместителем директора по воспитательной работе доведена информация о деятельности психологической службы школы-лицей №1.