10 қараша күні №1 мектеп-лицейінің 9 «Б» сынып оқушылары ERG құрамына кіретін облыстың жетекші кәсіпорындары: «ССКӨБ» АҚ, «Качар руда» АҚ өндірісінде болды/10 ноября учащиеся 9 «Б» класса школы-лицея №1 побывали на производстве ведущих предприятий области

10 қараша күні №1 мектеп-лицейінің 9 «Б» сынып оқушылары ERG құрамына кіретін облыстың жетекші кәсіпорындары: «ССКӨБ» АҚ, «Качар руда» АҚ өндірісінде болды:

Түлектерге одан әрі кәсіби мамандығын анықтауға көмек көрсету бойынша "Үндестік" жобасы шеңберінде мектеп пен ата-аналар қоғамдастырығының ынтымақтастығы бойынша бірлескен күш-жігерді біріктірудің жарқын мысалы. Бұл саяхаттау шарасы 9 "Б" сынып жетекшісі Юлия Николаевна Шебелист бастамасы бойынша іске асты, оны қамқоршылар кеңесінің мүшесі Юрий Александрович Каратаев, сондай-ақ, мектеп әкімшілігі қолдады.
Күннің бірінші жартысында балалар энергетикалық жабдықтар, тау-кен шахтасы, зауыт кешенінің технологиялық жабдықтары, теміржол көлігі, сондай-ақ ауыр жүк самосвалдары мен бульдозерлерді жөндеу және дайындау цехына барып танысты.
Күннің екінші жартысын оқушылар "Качар руда" ОА темір кендерін өндіру және байыту бойынша кен шығару орынында өткізді.
Конференция залында қауіпсіздік ережелерін сақтау бойынша нұсқаулықтан өткеннен кейін оқушылар кәсіпорынның ерекшеліктерімен, жас мамандарға арналған бағдарламалармен танысты.
Одан әрі балалар кен шығару орындарына саяхат жасауға барды. Мектеп оқушылары екі қабатты үйдің көлемімен пара-пар келетін Hitachi самосвалдарын көруге мүмкіндік алды. Бұл көліктердің қазіргі техникалық шешімдер мен жаңартылған тартқыш электржетегі жүйесі, сондай-ақ, кен орындарында ауқымды жұмыстарды атқару кезінде қосымша артықшылықтары бар.
Саяхаттау соңында оқушылар Качар кен орынының бақылау алаңына барды, дәл осы орын ERG темір рудасы дивизионының інжу-маржаны деп саналады.

10 ноября учащиеся 9 «Б» класса школы-лицея №1 побывали на производстве ведущих предприятий области: АО «ССГПО», АО «Качар руда» входящий в ERG.

Яркий пример объединения совместных усилий по сотрудничеству школы и родительской общественности в рамках проекта «Үндестік» по оказанию помощи в дальнейшем профессиональном определении выпускников. Инициатива принадлежит классному руководителю 9 «Б» класс Шебелист Юлии Николаевне, которую поддержал член попечительского совета Каратаев Юрий Александрович, а также администрация школы.
В первой половине дня ребята посетили и познакомились с цехом по ремонту и изготовлению энергетического оборудования, горно–шахтного, технологического оборудования фабричного комплекса, железнодорожного транспорта, а также большегрузных самосвалов и бульдозеров.
Вторую часть дня школьники провели в карьере по добыче и обогащению железных руд ОА «Качар руда».
После прохождения инструктажа по соблюдению правил техники безопасности в конференц-зале учащихся познакомили со спецификой предприятия, с программами для молодых специалистов.
Затем ребята отправились на экскурсию по карьеру. У школьников была возможность увидеть самосвалов Hitachi размером с двухэтажный дом. Эти машины, имеющие современные технические решения и модернизированную систему тягового электропривода, дополнительные преимущества при масштабных работах на карьере.
В завершении экскурсии ученики отправились на смотровую площадку на Качарский карьер, который по праву считаю жемчужиной железорудного дивизиона ERG.