«Ғылым іздерінен» КВЕСТ/КВЕСТ "ПО СЛЕДАМ НАУК"

2024 жылы 27 сәуірде Биология және Химия онкүндігінің соңында

7-11 сынып оқушыларына арналған «Ғылым іздерінен» КВЕСТ тамаша іс-шара өтті.  6 команда 6 бекеттен өтуі тиіс еді, ойынның шарты - оларды әр бекеттен оқымысты-ғалымдар күтіп алып, оқымысты-ғалымның атын тауып айтып, тапсырманы орындап, анықтама алып, оны басқа оқымысты-ғалымға апаруы керек болды.  Оқымысты-ғалымдардың рөлдерін осы ғалымдардың өмірбаяны мен жаңалықтарын зерттегеннен кейін 9 «Б» сынып оқушылары орындады. Барлық оқушылар Менделеев, Мендель, Павлов, Бутлер, Складовской-Кюри, Дарвине туралы білімдерін кеңейтті. Жігіттердің ойынға деген құштарлығы соншалық, олар мәреге бірінші болып келуге тырысып, әрбір бекетке жылдам жетуге тырысты. Барлығы қуанышты, керемет көңіл-күйде болды, тәтті сыйлықтар, алды бойларына сергітіп, биология және химия пәндерінен қосымша білімдерін жинақтады. ӘБ барлық мұғалімдері іс-шараларды дайындауға, өткізуге белсенді қатысты. Қатарлас 5-сыныптан 11-сыныпқа дейін барлық сыныптар атсалысты, ең бастысы пәнге қызығушылықты танытып, экологиялық мәдениетті және оқушылардың білім деңгейін арттырды.

*          *          *          *          *          *          *          *

27 апреля 2024 года,  в завершении декады БИОЛОГИИ И ХИМИИ,  прошло замечательное мероприятие КВЕСТ "ПО СЛЕДАМ НАУК", для учащихся 7-11 классов.  6 команд, должны были пройти 6 станций, на каждой их встречал ученый,   имя которого они должны были угадать, выполнить задание, взять подсказку, отнести её другому ученому.  Роли учёных исполняли учащиеся 9 "Б" класса, предварительно изучив биографии и открытия этих ученых. Все учащиеся расширили свои знания о Менделееве, Менделе, Павлове, Бутлерове, Складовской-Кюри, Дарвине. Ребята настолько были увлечены игрой, что просто бегом перемещались от станции к станции, стараясь первыми прийти к финишу. Все были в восторге, отличном настроении, получили сладкие призы,  заряд бодрости и конечно же приобрели дополнительный багаж знаний по предметам биологии и химии. Всё учителя МО Б/Х, приняли активное участие в подготовке, проведении всех мероприятий, задействовали все параллели с 5 по 11 класс, а главное повысили интерес к предметам, экологическую культуру и уровень образованности учащихся.