2024 жылы 23 қаңтар күні № 1 мектеп-лицейінде облыстық семинар-дайвинг өтті./ 23 января 2024 года в школе-лицее №1 прошел областной семинар-дайвинг.

2024 жылы 23 қаңтар күні № 1 мектеп-лицейінде облыстық семинар-дайвинг өтті.

Семинардың тақырыбы білім беру ұйымдарының әкімшілік корпусының жұмысындағы маңызды мәселелердің бірі «Мектепішілік бақылауды ұйымдастыру» болды. Аталған іс-шараға қала және облыс мектептерінің директордың оқу ісі, тәрбие ісі және ғылыми-әдістемелік ісі жөніндегі орынбасарлары қатысты. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Әдістемелік орталығы» басшысының орынбасары Г.М.Утегенова және №1 ШЛ директоры Б.К.Кажиякбаров сәлемдесу және құттықтау сөз кезегін жолдады.

Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Әдістемелік орталығының» аға әдіскері С.К.Дастанбаева «Білім беру ұйымдарында мектепішілік бақылауды жүргізудің тиімді әдістері туралы» талдамалық ақпаратпен жұрт алдында сөз сөйледі.

Семинар аясында №1 мектеп-лицейдің директордың оқу ісі жөніндегі орынбасарлары Г.М.Абедчанова, Н.Б.Ерденова, Т.Б.Федулова семинарға қатысушыларының жұмыс жасау тиімділігін арттыру мақсатында мектепішілік бақылауды теориялық негізде және тәжірибе тұрғысында жоспарлау және жүзеге асыру тақырыпқа «бату» шарасын жүргізді.

Семинар-дайвингте  тәжірибені жалпылау үрдісі мектепішілік бақылау үрдісінде практикалық машықты дамытуға және жетілдіруге бағытталған.

Қазіргі мектепте бақылау жасау білім беру үрдісінің қатысушыларының жұмыс нәтижелері туралы сенімді ақпаратты жасауға  ықпал етеді, жұмыстағы кемшіліктердің пайда болуына жол бермейді және оқушылардың оқу сапасын арттыруға көмектеседі.

23 января 2024 года в школе-лицее №1 прошел областной семинар-дайвинг. Темой семинара стал один из важнейших вопросов в работе административного корпуса организаций образования – «Организация внутришкольного контроля». Участниками данного мероприятия являлись заместители директора по учебной, воспитательной и научно-методической работе школ города и области. С приветственным словом выступили заместитель руководителя «Методический центр» Управления образования акимата Костанайской области Утегенова Г.М. и директор ШЛ №1 Кажиякбаров Б.К.

С аналитической информацией об эффективных методах ведения внутришкольного контроля в организациях образования выступила старший методист «Методический центр» Управления образования Достанбаева С.К.

В рамках семинара заместители директора по учебной работе школы-лицея №1 Абедчанова Г.М., Ерденова Н.Б., Федулова Т.Б. провели тематическое «погружение» как в теоретические основы, так и в практику планирования и осуществления внутришкольного контроля с целью повышения эффективности работы участников семинара.

Процесс обобщения опыта на семинар-дайвинге был направлен на развитие и совершенствование практических навыков в процессе внутришкольного контроля.

Именно контроль в современной школе способствует формированию достоверной информации о результатах деятельности участников образовательного процесса, предупреждает появление недостатков в работе и способствует повышению качества обученности школьников.