Қостанай қ. №1 мектеп - лицейінің 2023 жылының қорытындысы/

Қостанай қ. №1 мектеп - лицейінің

2023 жылының қорытындысы

2023 жылдың қорытындысы бойынша №1 мектеп-лицейінде 1649 бала білім алуда. Оқушылардың жалпы санынан 519 оқушы лицей сыныбының, 1130 оқушы жалпы білім беретін сыныптың оқушылары болып табылады. Осы оқу жылы №1 мектеп-лицейінде жинақталған сыныптар саны 56.

2023 жылы біздің мектепте негізгі мектепті 113 түлек және орта мектепті 51 мектеп бітіруші түлек тәмамдаған болатын. Барлық түлектер мектеп қабырғасында қорытынды аттестаттау рәсімінен жақсы өтті, сонымен қатар, 11-ші сыныптың түлектері жыл бойы ұлттық бірыңғай тестілеуден өтуге белсенді дайындық жүргізді. Қазақстанның, сондай-ақ, жақын және алыс шетелдердің түрлі колледждері мен жоғары оқу орындарына түсуі оқушылардың нәтижелі жұмыс жүргізу айғағы.

9-сынып түлектерінің одан әрі білім алуы үшін таңдау жасаған негізгі бағыты техникалық және экономикалық бағыттағы оқу орындары болып табылады. Колледжде оқуды жалғастыруға шешім қабылдаған 50 түлектің 42-сі өз кәсібін бюджеттік негізде жалғастыруда.

11 сынып түлектерінің басым көбі техникалық және медициналық мамандықтарын таңдады. 14 мектеп бітіруші түлек Қазақстанның жоғары оқу орындарында грантты жеңіп алды, 9 мектеп бітіруші түлек шетелдің жоғары оқу орындарында тегін білім алуда.

По итогам 2023 года школе-лицее №1 обучается 1649 детей. Из общего количества школьников 519 человек являются учащимися лицейских классов, 1130 человек – это учащиеся общеобразовательных классов. В текущем учебном году в школе-лицее №1 56 класс-комплектов.

В 2023 году в нашей школе было 113 выпускников основной школы и 51 выпускник, окончившие среднюю школу. Все выпускники успешно прошли процедуру итоговой аттестации в стенах школы, кроме того, выпускники 11 классов в течение года вели активную подготовку к прохождению единого национального тестирования. Результатом работы школьников стало поступление в различные колледжи и высшие учебные заведения Казахстана, ближнего и дальнего зарубежья.

Основным направлением для дальнейшего обучения выпускников 9 классов стали учебные заведения технического и экономического направления. Из 50 выпускников, решивших продолжить свое обучение в колледже, 42  овладевают своей профессией на бюджетной основе.

Выпускники 11 классов отдали свое предпочтение профессиям технической и медицинской специализации. 14 выпускников получили гранты в ВУЗах Казахстана, 9 выпускников обучаются бесплатно в зарубежных ВУЗах.