«Заң және жауапкершілік» ойыны/игра «Закон и ответственность»

2021 жылы 11 қараша күні кәмелеттік жасқа толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың алдын алу айлығы аясында 9-шы сыныптың оқушыларына арналған «Заң және жауапкершілік» ойыны өткізілді.

МАҚСАТЫ: Кәмелеттік жасқа толмағандардың құқық бұзушылығыныңалдын алу, оқушыларда құқықтық сананы тәрбиелеу.

МІНДЕТТЕРІ:

• · құқық бұзушылық түрлерімен таныстыру;
  • · құқыққа қайшы келетін әрекеттердің салдары туралы ұғымды дамыту;
  • · өз іс-әрекеттері үшін жауапкершілік сезімін тәрбиелеу;

Ойынға 9 «А» және 9 «Б» сыныптың оқушылары қатысты. Балалар жағдаятты ойындарға белсенді қатысты, құқықтық викторина сұрақтарына белсенді жауап берді, құқықтық жағдайларды шешті.

Байқау тапсырмаларының қорытындысы бойынша қазылар алқасы шамалы межеде 1-ші орынға ие болған «Зияткерлер» жеңімпаз командасын анықтады.  Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары,  қазылар алқасының төрағасы Р.Ж.Мырзағалиев команда қатысушыларына грамоталарды табыстады, сондай-ақ, барлық оқушылардың назарын өз іс-әрекеттері үшін жауап беруге аудара отырып оқушылардың құқықтық білімдерін атап айтты.

*                  *                  *                  *                  *

11 ноября 2021 г. в рамках месячника по профилактике правонарушений среди несовершеннолетних проведена игра для учащихся 9-ых классов «Закон и ответственность».

ЦЕЛЬ: Профилактика правонарушений несовершеннолетних, воспитание правового сознания у учащихся.

ЗАДАЧИ:

• знакомство с видами правонарушений;

• развитие представления о последствиях противоправных деяний;

• воспитание чувства ответственности за свои поступки;

В игре приняли участие ученики 9 «А» и 9 «Б» классов. Ребята активно участвовали в ситуативных играх, отвечали на вопросы правовой викторины, решали правовые ситуации.

По итогам конкурсных заданий жюри определило команду победителя «Интеллектуалы», которая с небольшим отрывом заняла 1 место.  Заместитель директора по воспитательной работе – председатель жюри Мурзагалиев Р.Ж.  вручил грамоты участникам команды, отметив правовые знания учащихся и акцентировав внимание всех учащихся на ответственность за свои поступки.