«Шахмат ойыны»/ «Игра в шахматы»

12 сәуір күні сағат 12.00-де №1 мектеп-лицейінің мұғалімдер командасы мен оқушылар командасы "Шахмат ойыны" атты Республикалық челленджге қатысты.

2022-2023 оқу жылы бастауыш сыныптың балаларын шахмат ойынына жаппай тарту, балаларды шахмат мәдениетіне баулу, спорт саласындағы, әсіресе шахмат ойыны саласындағы  дарынды балаларды анықтау, дамыту және оларға қолдау көрсету мақсатында қосымша білім беру педагогы М.В.Иващенко шахматтан үйірмелер өткізеді.

Оқушылар үйірмеге өз еркімен қатысып және бүгін өткен челленджге атсалысты.

Қызықты спорттық жарыс 2 сағатқа жалғасты. Жарыс қорытындысы бойынша жеңімпаздар анықталды. 1-4 сыныптар арасында: 1 орынды – 2 "Д" сыныптың оқушысы Ахметқанов Арсен, 2 орынды – 4 "В" сыныптың оқушысы Зайтинов Жанторе, , 3 орынды – 4 "В" сыныптың оқушысы Болгарская Алина иеленді. 5-8 сыныптар арасында: 1 орынды – 5 "Г" сыныптың оқушысы Молдабай Дамир, 2 орынды – 6 "В" сыныптың оқушысы Серікбаев Әмір, 3 орынды - 5 "А" сыныптың оқушысы Адылхан Даниял алды.

12 апреля в 12.00 ч. команда учителей и команда учащихся школы-лицей №1 приняла участие в Республиканском челлендже «Игра в шахматы».

В 2022-2023 учебном году с целью массового вовлечения детей начальных классов в шахматную игру, приобщения детей к шахматной культуре, выявления, развития и поддержки одаренных детей в области спорта, особенно в игру в шахматы, педагогом дополнительного образования Иващенко М.В. ведутся кружки по шахматам.

Учащиеся с удовольствием посещают кружок и сегодня приняли участие в челлендже.

Увлекательное спортивное состязание продолжалось в течение 2-х часов. По итогам соревнований были определены победители. Среди 1-4 классов: 1 место – Ахметканов Арсен, учащийся 2 «Д» класса, 2 место – Зайтинов Жанторе, учащийся 4 «В» класса, 3 место – Болгарская Алина, учащаяся 4 «В» класса. Среди 5-8 классов: 1 место – Молдабай Дамир, учащийся 5 «Г» класса, 2 место – Серикбаев Амир, учащийся 6 «В» класса, 3 место - Адылхан Даниял, учащийся 5 «А» класса.