Математика және физика мұғалімдеріне арналған семинар/ Семинар-практикум для учителей математики и физики

2023 жылдың 1 наурызында №1 мектеп-лицейі базасында математика және физика мұғалімдеріне арналған «Жаратылыстану-математикалық циклі пәндері бойынша оқушыларды ББЖМ-ға дайындау шеңберінде есептерді шешу» атты қалалық семинар өткізілді.

Бұл семинардың негізгі мақсаты оқушылардың математикалық және жаратылыстану сауаттылығын қалыптастыру бағытында жұмыс істейтін мұғалімдерге әдістемелік қолдау көрсету болды.
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Федулова Т.Б. семинарға қатысушыларды 9-сынып оқушыларын ББЖМ процедурасына дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру аясында мектеп жүргізіп жатқан іс-шаралармен таныстырып, осы жұмыста пайдалануға ұсынылған цифрлық ресурстарға шолу жасады.
Семинар аясында «Математикалық сауаттылық бойынша есептерді шешу» практикумы өткізілді, онда математикалық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырмалардың құрылымы мен мазмұны бойынша сұрақтар қарастырылды, ББЖМ спецификациясына сәйкес тапсырмаларды құрастыру бойынша тренинг ұйымдастырылды.
Мектеп мұғалімдері Гордиев А.А. және Титова А.А. физика және алгебра пәндері бойынша ашық сабақтар өткізді, онда мұғалімдер әріптестерімен оқушылардың пәндік білімдерінің өсуін ынталандыратын әдістермен және жұмыс тәсілдерімен бөлісті.
Семинар нәтижесінде рефлексия өткізілді, мұғалімдерге семинар тақырыбына сәйкес әдістемелік ұсыныстар берілді.

1 марта 2023 года на базе ШЛ№1 прошел городской семинар-практикум «Решение задач в рамках подготовки учащихся к МОДО по предметам естественно-математического цикла» для учителей математики и физики. Основной целью данного семинара было оказания методической поддержки учителям, работающим по направлению формирования у обучающихся математической и естественнонаучной грамотности.
Заместитель директора по учебной работе Федулова Т.Б. ознакомила участников семинара с мероприятиями, проводимыми школой в рамках организации работы по подготовке обучающихся 9 классов к процедуре МОДО, с обзором цифровых ресурсов, рекомендуемых к использованию в данной работе.
В рамках семинара проведен практикум «Решение задач по математической грамотности», где были освещены вопросы по структуре и содержанию заданий на развитие математической грамотности, организован тренинг по составлению заданий в соответствии со спецификацией МОДО.
Учителями школы Гордиевым А.А. и Титовой А.А. были проведены открытые уроки по физике и алгебре, где учителя поделились с коллегами своими методами и приемами работы, стимулирующими рост предметных ЗУН обучающихся.
По итогам семинара была проведена рефлексия, педагогам даны методические рекомендации, соответствующие теме семинара.