№1 мектеп-лицейінің 7 «В» сыныбының оқушылары А.Байтұрсынов атындағы ҚӨУ Экономика және құқық институтының заң факультетінің өкілімен кездесті.

Кездесу барысы кәмелеттік жасқа толмағандар арасында құқық бұзушылықтың алдын алу жобасы аясында өтті. Кәмелетке толмағандардың қылмысы – қылмыс жасалған кезде жасы он төрт жасқа толған, бірақ он сегіз жасқа толмаған жасөспірімдер жасаған қылмыстардың жиынтығы.
Спикер оқушыларды Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексімен таныстырды, қылмыстық заңнаманың мақсаттарын, міндеттері мен ережелерімен толыққанды түсіндірді. Қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін көзделген жауапкершілік жайында ерекше атап айтты.

Учащиеся 7 «В» класса школы-лицей №1 встретились с представителем юридического факультета Института экономики и права КРУ имени А.Байтурсынова.
Встреча состоялась в рамках проекта по профилактики совершения правонарушений среди несовершеннолетних.
Преступность несовершеннолетних – совокупность преступлений, совершенных подростками, которым ко времени совершения преступлений исполнилось четырнадцать, но не исполнилось восемнадцать лет.
Спикер ознакомил ребят с уголовным Кодексом Республики Казахстан, подробно пояснив цели, задачи, принципы уголовного законодательства.
Особое внимание уделил предусмотренной ответственности за совершение уголовных правонарушений.