«Медиация -қақтығыстарды шешудің балама әдісі»/ «Медиация как альтернативный способ урегулирования конфликтов»

8-ақпанда Мектеп парламентінің мүшелері, «Жас Ұлан» белсенділері облыстық Қазақстан халқы Ассамблеясы ұйымдастырған «Медиация кабинетінің Ашық есік күні» атты республикалық акцияға қатысты. Оқушылар медиацияның негізгі қағидаларымен, жанжалдарды шешу тәсілдерімен, бейбіт жолмен келіссөздер жүргізу дағдыларымен танысты.

Оқушылар жастар ортасында туындайтын өмірдегі жағдайларды шешуге қатысты кәсіби медиаторлардан, психологтардан, заңгерлерден кеңес алды. Мектеп медиациясы – даулы және жанжалды жағдайларды болдырмау және олардың шешудің жаңа тәсілі.

8 февраля члены Школьного парламента, активисты «Жас Улан» приняли участие в Республиканской акции «День открытых дверей кабинета медиации» организованной областной Ассамблей народа Казахстана.

Учащиеся смогли еще раз ознакомится с основными принципами медиации, способами разрешения конфликтов, умении договариваться мирным путем.
Школьники получили консультацию от профессиональных медиаторов, психологов, юристов по решению жизненных ситуаций, возникающих в молодежной среде.
Школьная медиация - это новый подход к разрешению и предотвращению спорных и конфликтных ситуаций.