№ 1 мектеп-лицейінде өрт-тактикалық оқу-жаттығуын өткізу/Проведение пожарно-тактического учения в школе-лицей №1

2021 жылы 28 қазан күні №1 мектеп-лицейінде шұғыл жағдай туындаған сәтте оқушылардың әрекет ету дағдыларын жетілдіру мақсатында өрт-тактикалық оқу-жаттығулары өткізілді. Аталмыш іс-шараны «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі» ММ ұйымдастырды.

Мамандар автоматты өрт дабылы мен ескерту жүйелерінің жұмысын елестете алды. Құтқарушылар аз уақыт ішінде «шартты өртті» ауыздықтап және жоя алды. Сондай-ақ, мектеп қызметкерлері өрт шығу және адамдарды эвакуациялау кезінде жоғары деңгейде ұйымдастырушылық таныта білді. Оқу-жаттығулардан кейін ТЖМ өкілдері оқу орнының қызметкерлерімен кездесу өткізді, кездесу барсында жаттығуды қорытындылап, кемшіліктерді анықтап, туындаған мәселелерді егжей-тегжейлі талқылады. Сонымен қатар, мамандар педагогтар мен оқушылар үшін өрт қауіпсіздігіне қойылатын ережелер мен талаптарды тағы да атап айтты.

*                *                *                *                *

28 октября 2021 г. в школе-лицей №1 с целью отработки у учеников навыков действия в условиях экстренной ситуации было проведено пожарно-тактическое учения. Организаторами данного мероприятия выступили ГУ «СП и АСР ДЧС Костанайской области МЧС РК». Специалисты имитировали работу автоматической пожарной сигнализации и систем оповещения. Спасателям удалось локализовать и ликвидировать «условный пожар» за минимальное время. Персонал школы также продемонстрировал высокий уровень организации при сообщении о возгорании и эвакуации людей. После учений представители МЧС провели встречу с сотрудниками учебного заведения, на которой подвели итоги тренировки, выявили недочеты и подробно разобрали возникшие вопросы. Кроме того, специалисты еще раз перечислили правила и требования к пожарной безопасности для педагогов и учеников.