1 қыркүйек - Білім Күні/1 сентября - День Знаний

№1 мектеп-лицейінде алдын алу шараларын сақтай отырып, 1-ші сыныптың оқушылары үшін білім күніне арналған салтанатты жиын өтті. Оқушылар қатарын 182 оқушы толықтырды.

«Кел, балалар, оқылық!» салтанатты линейкада мектеп директоры Сания Шарипова құттықтау сөз сөйледі. Линейканы «Легенда» би ұжымы ұлттық бимен ашты.

Ертегі жағдайында Маша мен Аю кейіпкерлерінің қатысуымен оқушыларға алғашқы оқулық-Әліппе табыс етілді.

Сонымен қатар, 2-11 сынып оқушылары үшін Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған «Тәуелсіздік ұрпақтары» атты онлайн - сынып сағаттарының сериясы өтті.

Шақырылған спикерлер: Қуат Амир– «Қазақстанның 100 жаңа есімі» жобасының жеңімпазы, «БИОВ» қауіпсіздік техникасы жүйесінің авторы, «халық алғысы» мемлекеттік награда иегері, «Жыл еріктісі» халықаралық конкурсының жеңімпазы (Нұр - Сұлтан қ.); Рустам Каирыев-Қазақстан халқы Ассамблеясының мүшесі, «Қазақстанның ұйғыр жастары одағының» төрағасы (Алматы қ.) - Тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуы мен дамуының маңызды кезеңдері, еліміз Тәуелсіздікке қол жеткізген 30 жыл ішіндегі жетістіктері туралы әңгімеледі.

Мектеп педагогтары үшін Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың жыл сайынғы Қазақстан халқына жолдауын қарау ұйымдастырылды.

В школе-лицей №1 в состоялась торжественная линейка, посвященная Дню знаний для учащихся 1-х классов, с соблюдением  профилактических мер. Ряды учеников пополнили 182 учащихся.

На торжественной линейке  «Кел, балалар, оқылық!»  с поздравительной речью выступила директор школы Сания Шарипова. Открыли линейку танцевальный коллектив «Легенда» с национальным танцем.

В  сказочной обстановке с участием персонажей Машей и Медведем учащимся были вручены их первый учебник-букварь.

Кроме того, для учащихся 2-11 классов прошла серия онлайн- классных часов  «Тәуелсіздік ұрпақтары», посвященных 30-летию Независимости Республики Казахстан.

О важных  вехах  становления  и развития Независимого Казахстана,  его достижениях  за 30-лет Независимости говорили и приглашенные спикеры:  Куат Амир - победитель проекта «100 новых лиц Казахстана», автор системы техники безопасности «БИОВ», обладатель государственной  награды "халық алғысы", победителя международного конкурса "Волонтер года" (г. Нур-Султан) ; Рустам Каирыев – член Ассамблеи народа Казахстана,  председатель  «Союза Уйгурской молодежи  Казахстана»  (г. Алматы).

Для педагогов школы был организован просмотр ежегодного посланания  Главы государства Касым-Жомарта Токаева народу Казахстана.