«Музыкалық бәрін білуші»/ «Музыкальная всезнайка»

25.02.2023 Ж. В. А. Шекетерді еске алуға арналған Ғылым күні аясында 2-3 сынып оқушылары арасында "музыкалық бәрін білуші" ойыны өткізілді. 29 оқушы қатысты. Іс-шара 9.30-да басталып, 10.30-да аяқталды.

Оқушылар қобыз, Қорқыт ата жасаушы күйші туралы бейнежазбаны тамашалады. Ол туралы аңыз зерттеу қызметінің негізін қалады. Аңызда келтірілген кейбір фактілер ғылыми дәлелденген. Музыкалық аспаптар туралы бейнежазбаны қарадық, дыбыстық аспаптарды анықтау бойынша ойын өткізілді. "Қара жорға" би қимылдарын үйренді/физикалық минут/. Ноталардың ұзақтығы бойынша ойнау логика мен есте сақтауды ынталандырды, музыкалық сауаттылықты дамытты. Ритмикалық сызбаны қайталауға арналған жаттығу музыканттардың ұжымдағы жұмысы туралы түсінік берді. Соңында мектеп туралы әндер орындалды.

В рамках Дня Науки, посвященного памяти В.А. Шекетера 25.02.2023 г. была проведена игра «Музыкальная всезнайка» среди учеников 2-3 классов. Участвовало 29 учеников. Мероприятие началось в 9.30 и закончилось в 10.30.Учащиеся просмотрели видео фильм о выдающимся кюйши, создателе кобыза, Коркытеата. Легенда о нём легла в основу исследовательской деятельности. Были научно доказаны некоторые факты, представленные в легенде. Просмотрели видео фрагмент о музыкальных инструментах, проведена игра по определению звучащих инструментов. Разучили движения танца «Қара жорға» /физ минутка/.  Игра по длительностям нот стимулировала логику и память, развивала музыкальную грамотность.Упражнение на повторение ритмического рисунка дало представление о работе музыкантов в коллективе. В завершении были исполнены песни о школе.