Семинар для педагогов по работе с детьми с ООП

2024 жылы 04 қыркүйек күні мектептің мұғалімдеріне арналған "ЕБҚ балалармен түзету-дамыту жұмысы" тақырыбында семинар өткізілді.

Директордың ОІ жөніндегі орынбасары Н.Б.Ерденова ЕБҚ балаларға психологиялық-педагогикалық қолдау көрсету жөніндегі нормативтік актілерді түсіндірді, мектепте ЕБҚ оқушылармен жұмысты дұрыс ұйымдастыруы жайында таныстырды. Кедергісіз орта үрдісін жасауға және оқу орнын ұйымдастыруға ерекше назар аударылды.
Педагог-психолог Л.Р.Батталова Қазақстан Республикасының аумағында соңғы үш жыл ішінде ЕБҚ балаларды статистикалық есеп көрсеткіштерімен таныстырды. Мектеп тапсырмаларын орындау кезінде ересек адамдар ЕБҚ балалармен өзара әрекет ету сызбасын нақты көрсетті, жоғарыда аталғандарға бірқатар ұсыныстар берді.
Педагог-психолог М.Қ.Шаркемелова ЕБҚ оқушылардың танымдық және когнитивті саласын дамытуға ықпал ететін көрнекі-әдістемелік материалдарды көрсетті.
Мектептің логопед қызметкері О.В.Вечер «Сөйлеу қабілеті бұзылған оқушылармен жұмыс істеу жөнінде мұғалімдерге арналған ұсыныстар» атты буклеттер қатарын таратты.

04 сентября 2024 года для педагогов школы был проведен семинар на тему: «Коррекционно-развивающая работа с детьми с ООП». Заместитель директора по УР Ерденова Н.Б. разъяснила нормативные акты по обеспечению психолого-педагогического сопровождения детей с ООП, ознакомила с организацией сопровождения учащихся с ООП в школе. Было уделено пристальное внимание созданию безбарьерной среды и организации учебного места.

Педагог-психолог Ботталова Л.Р. ознакомила со статистикой за последние три года в РК детей с ООП. Наглядно продемонстрировала схему взаимодействия ребенка с ООП и взрослого при выполнении школьных заданий, дала ряд рекомендации для этого.

Педагог-психолог Шаркемелова М.К. продемонстрировала наглядно-методические материалы, которые способствуют развитию когнитивной и познавательной сферы учащихся с ООП. Логопед школы Вечер О.В. раздала буклеты «Рекомендации для учителей по работе с обучающимися с нарушениями речи».