«БОЛАШАҚ БІЗДІҢ ҚОЛЫМЫЗДА» / «БУДУЩЕЕ В НАШИХ РУКАХ»

25.02.2023 ж. біздің мектептің екі оқушысы (Липилин Глеб, 10 "А" сынып оқушысы және Әбіш Адина, 11 "А" сынып оқушысы) "Ы. БҰҰ Алтынсарин моделі "тақырыбы бойынша: «БОЛАШАҚ БІЗДІҢ ҚОЛЫМЫЗДА» тақырыбында жоғары сынып оқушылары арасында өткізілген конференцияға қатысты.

Конференцияның ұйымдастырушысы – Ы. Алтынсарин зияткерлік мектебі "Қостанай Дарыны" қолдауымен. Бұл іс-шараның мақсаты - жастардың назарын адамзаттың жаһандық проблемаларына белсенді тарту.
YAMUN - бұл көптеген жаңа нәрселерді ашуға мүмкіндік беретін халықаралық конференция. Осы іс - шараға дайындық аясында ұйымдастырушылар онлайн кеңестер өткізді, онда қатысу ережелері айтылды: chairs (cheirs) елдерді бөлді, position Paper қалай жазу керектігін түсіндірді - БҰҰ елдерінің біріне қатысушы позициясының мәлімдемесі (мәселелердің бірін шешу бойынша). Оқушыларды осы конференцияға дайындаған Педагог- К.Я. Грудупс, директордың ҒМЖ жөніндегі орынбасары, тарих пәнінің мұғалімі.
Аталған іс-шараға қатысу оқушыларға халықаралық құқық және қауіпсіздік, экономикалық және әлеуметтік даму, халық саны және басқа да гуманитарлық салалардағы қызметке байланысты көптеген мәселелер бойынша білімдерін кеңейтуге және тереңдетуге мүмкіндік берді.
Барлық қатысушыларға конференцияның атаулы сертификаттары табысталды. Ал Әбіш Адина қосымша Құрмет грамотасымен (Best Delegate and Outstanding Delegate) марапатталды.

25.02.2023 г. двое учащихся нашей школы (Липилин Глеб, ученик 10 «А» класса и Әбіш Адина, ученица 11 «А» класса) приняли участие в конференции старшеклассников «Ы. Алтынсаринская Модель ООН» по теме: «БУДУЩЕЕ В НАШИХ РУКАХ». Организатором Конференции является ШОД им. И. Алтынсарина при поддержке «Қостанай Дарыны». Цель данного мероприятия - активное привлечение внимания молодёжи к глобальным проблемам человечества.

YAMUN - это международная конференция, которая позволяет открыть в себе много чего нового. В рамках подготовки к данному мероприятию организаторами были проведены онлайн совещания, на которых были рассказаны правила участия: chairs (чеиры) распределяли страны, объясняли, как писать Position Paper - заявление позиции участника одной из стран ООН (по решению одной из проблем). Педагог, подготовивший учащихся к данной конференции – Грудупс К.Я., зам. директора по НМР, учитель истории.
Участие в данном мероприятии позволило учащимся расширить и углубить знания по широкому кругу вопросов, связанных с деятельностью в области международного права и безопасности, экономического и социального развития, народонаселения и в других гуманитарных областях.
Всем участникам были вручены именные сертификаты Конференции. А Әбіш Адина была дополнительно награждена почетной грамотой (Best Delegate and Outstanding Delegate).