«Егер қиын болса-жай ғана қоңырау шал»/«Если трудно-просто позвони»

Кәмелеттік жасқа толмаған оқушылар мен олардың ата-аналарын облыстық психологиялық қолдау орталығы туралы ақпараттандыру, мектеп оқушыларына психологиялық көмек көрсету, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толмаған оқушылар мен ата-аналар қоғамының (ата-аналар, мұғалімдердің)) психологиялық сауаттылығын арттыру мақсатында 2021 жылғы 15 қазан күні №1 мектеп-лицейінде «Егер қиын болса-жай ғана қоңырау шал» атты ақпараттық-түсіндіру акциясы өткізілді.

Акция аясында 1-11 сынып оқушылары арасында, оқушылардың психикалық денсаулығын сақтауға бағытталған «Өмірге және өзіне оң көзқарас қалыптастыру» тақырыбында сынып сағаттары өткізілді. Педагог-психологтар сынып жетекшілерімен бірлесіп оқушылар, ата-аналар және пән мұғалімдері арасында күндізгі және қашықтық тәртіпте парақшалар мен кітапшалар таратты.

Өңірлік психологиялық қолдау және қосымша білім беру орталығының визиткалары оқушылардың күнделіктеріне жапсырылды.

Мектеп мұғалімдерінің психологиялық сауаттылығын арттыру мақсатында психолог Л.Р.Ботталова 5-11 сыныптың сынып жетекшілеріне арналған «Кәмелеттік жасқа толмағандар арасында суицид пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу бойынша белсенді жұмыс түрлері мен әдістері» тақырыбында коучинг өткізді.

*                         *                         *                         *                         *

С целью информирования несовершеннолетних и их родителей об областном Центре психологической поддержки, оказание психологической помощи обучающимся школ, а также повышение психологической грамотности несовершеннолетних и родительской общественности (родителей, педагогов) 15 октября 2021 года в рамках Дня психического здоровья в школе-лицей №1 была проведена информационно-разъяснительная акция «Если трудно-просто позвони».

В рамках акции были проведены классные часы среди обучающихся 1-11 классов на тему «Формирование позитивного отношения к жизни и самому себе», направленные на охрану психического здоровья обучающихся. Педагоги-психологи совместно с классными руководителями распространили очно и дистанционно листовки и брошюры, среди обучающихся, родителей и педагогов-предметников.

Визитки Регионального центра психологической поддержки и дополнительного образования были вклеены обучающимся в дневники.

С целью повышения психологической грамотности педагогов школы, психолог Ботталова Л.Р. провела коучинг для классных руководителей 5-11 классов на тему «Активные формы и методы работы по профилактике суицида и бытового насилия среди несовершеннолетних».