Танымдық онкүндік/Декадник осведомленности

Балалар мен жасөспірімдерде инклюзивті мәдениетті және мүгедек адамдар мен жасөспірімдерге толерантты қатынасты қалыптастыру мақсатында 2021 жылғы 7-13 қазан аралығында Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай қаласы білім бөлімінің №1 мектеп-лицейі" КММ-де хабардарлық онкүндігі өткізілді.

Логопед мұғалімдері педагог-психологтармен бірлесіп "Біз бәріміз әртүрліміз - алайда біз теңдейміз!" атты стендті дайындады, онда білім алушылар, педагогтар осы бағытта жүргізіліп жатқан жұмыстармен және ұсынымдармен таныса алды.

Оқушылардың мүгедектігі бар адамдарға оң көзқарасын қалыптастыру, оқушылардың қайырымдылыққа оң көзқарасын дамыту және оған қатысуға ұмтылу (бір сөзбен айтқанда, мейірімді іс, достық қолдау) мақсатында 1-11 сынып жетекшілері тақырыптық сынып сағаттарын,"Мейірімділік сабақтарын" өткізді

Мейірімділік сабақтарында сынып жетекшілері оқушылармен мүгедектігі бар адамдар өмірінің ерекшеліктерін, олардың мүмкіндіктерін, сондай-ақ күнделікті кездесетін қиындықтар туралы талқылады. Рефлексия білім алушыларда Біз-әртүрліміз, Біз-теңбіз, Біз-біргеміз деген ой нығайғанын көрсетті, сондықтан әрбір адамда адамгершілік қасиетін көру өте маңызды.

*                       *                       *                            *                            *

С целью формирования у детей и подростков инклюзивной культуры и толерантного отношения к людям и подросткам с инвалидностью с 7 по 13 октября 2021 года в КГУ «Школа-лицей №1 отдела образования города Костаная» Управления образования акимата Костанайской области был проведен Декадник осведомленности.

Учителя логопеды совместно с педагогами-психологами оформили стенд «Мы все такие разные – мы такие равные!», где обучающиеся, педагоги смогли ознакомиться с проводимой работой в данном направлении и рекомендациями.

С целью формирования у учащихся позитивного отношения к людям с инвалидностью, развития у учащихся положительного отношения к благотворительности и стремления к участию в ней (помощь словом, добрым делом, дружеской поддержкой). Классные руководители 1-11 классов провели тематические классные часы, «Уроки доброты».

На «уроках доброты» классные руководители обсуждали с учащимися особенности жизни людей с инвалидностью, их возможности, а также о тех трудностях, с которыми они повседневно сталкиваются. Рефлексия показала, что у обучающихся укрепилась мысль о том, что мы – разные, мы – равные, мы – вместе и поэтому очень важно видеть в каждом человеке Человека.