9 мамыр – Жеңіс күні / 9 мая - день Победы

9 мамыр - ол фашизмді Жеңген күн, ерлік күні, қайғы-қасірет күні,  қаһармандық танытқан күн, рухани шығармашылық күн. Біздің еліміз үшін бұл күн ерекше, тарихи мәнге ие күн. Бұл майдан далада қаза тапқандар туралы, бейбіт уақытта жарақаттан қаза болғандар жайында қасиетті естелік. Бұл қазіргі таңда ортамызда жүрген ардагерлерге н құрмет. Жеңімпаздар ұрпағының алдындағы біздің парызымыз - соғыс туралы тарихи естелікті сақтау, тірі соғыс ардагерлеріне және майдан шебінде, тылда еңбек еткен тыл ардагерлеріне ерен ерліктері үшін алғыс білдіру. Ерлік сабақтарында біз соғыс туралы, керемет адамдар мен олардың ерлігі жайында әңгімеледік.

Оқушылар мұғалімдермен, сынып жетекшілерімен бірге Жеңіс күніне арналған конкурстарға, акцияларға белсенді қатысты:

- барлық сыныптарда «Ұлы Жеңіс артта қалған жоқ. Бұл елдің бүгіні мен болашағы» атты сынып сағаттары өткізілді.

- Ұлы Отан соғысының ардагері Дмитрий Яковлевич Брусникті құттықтау – жеңімпаздар ұрпағының алдында парызымыз.

- 3-4 сынып оқушылары арасында «Қаза болғандарды еске алу» және кітапханада: «1945 жылдың көктемі...» және «Соғыс балалар көзімен» атты екі сурет көрмесі өтті.

- оқушылар Жеңіс Саябағына гүл шоқтарын қойып, соғыстың қорқынышты күндерін еске алды.

- «Кімнің немересі болатыныңды айт?!» атты қалалық конкурсқа белсенді қатысты.

Барлық өткізілген іс-шаралар оқушылардың патриоттық тәрбиесін, Отанымыздың жауынгерлікпен өткен өмірін құрметтеуге, ҰОС қаза тапқан жауынгерлер мен ардагерлерді, Отан қорғаушыларды еске алуға және білім алушылардың белсенді азаматтық ұстанымдарын қалыптастыруға бағытталған.

9 мая - Это день Победы над фашизмом, день мужества, день неутихающей боли, день подвига, день торжества духа. Для нашей страны эта дата наполнена особым смыслом. Это священная память о погибших на полях сражений, умерших от ран в мирное время. Это дань уважения к ныне живущим ветеранам. Наш долг перед поколением победителей – сохранить историческую память о войне, отдать дань благодарности за героический подвиг живым ветеранам войны и кто трудился за линией фронта, в тылу. На Уроках мужества мы говорили о войне, о невероятных людях и их подвигах.

Учащиеся  вместе с учителями, классными руководителями приняли активное участие в конкурсах, акциях, посвященных Дню Победы:

- во всех классах были проведены классные часы по теме: «Великая Победа не ушла в прошлое. Это настоящее и будущее страны».

- поздравление ветерана Великой Отечественной Войны Брусник Дмитрия Яковлевича – наш долг перед поколением победителей.

- две выставки рисунков среди учащихся 3-4 классов по теме: «Памяти павших» и в библиотеке: «Весна 1945 года…» и «Война глазами детей».

- учащиеся посетили Парк Победы с возложением цветов, вспомнили о страшных днях войны.

- приняли активное участие в городском конкурсе «Расскажи, чей ты внук?»

Все проведенные мероприятия направлены   на формирование патриотического воспитания обучающихся: уважению к боевому прошлому нашей Родины, памяти павших бойцов и ветеранов ВОВ, к защитникам Отечества и активной гражданской позиции  обучающихся.