Мейірімділік сабағы/Урок доброты

«Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы» ММ А.Байтұрсынов атындағы ҚМУ серіктестік түрінде «Мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған қызметтерді дамыту» DECIDE жобасын іске асыруда.

Осы жобаны іске асыру аясында 19 сәуір күні «Біз түрліміз-Біз теңбіз-Біз біргеміз!» тақырыбында «Мейірімділік сабағын» өткізді.

Сабақтың мақсаты: балалар мен жасөспірімдерде мүгедек, денсаулығында мүмкіндігі шектеулі адамдарға қатысты төзімділік қарым-қатынасты қалыптастыру.

Мейірімділік сабақтарында сынып жетекшілері аталмыш тақырып бойынша бейнематериалдарды, қызметтің қандай да бір саласында жетістікке жеткен айрықша адамдар жайында сұхбаттарды пайдаланды, параолимпиадалық спортшылар туралы қабырға ресімделді, бастауыш сынып оқушыларымен шыдамдылық, рақымшылық секілді ұғымдар талқыланды, оқушылар суреттегі «Төзімділік» ағашын безендіре отырып өздерінің ойларын және жеке пікірлерін жеткізді. МАДС мен 1-11 сыныптар арасында өткен сабақтар мүгедектігі бар адамдардың таңғажайып қабілеттерін ашты: қосымша білім беру педагогы А.А.Шалабаева біздің отандастарымыз А.Калядин, Т.Қабыл, А.Лукутин, Р.Валитов жайында, Н.Вуйчич, Л.Бетховен туралы балаларға арнап дайындаған бейнематериалдар көрсетілді.

_______________________________________________________________________________

ГУ «Управление образования акимата Костанайской области» в партнерстве с КГУ «имени А. Байтурсынова реализует проект DECIDE «Развитие услуг для лиц с ограниченными возможностями».

В рамках реализации данного проекта 19 апреля проведены «Уроки Доброты» на тему: «Мы разные-МЫ равные - МЫ вместе!»

Цель уроков: формирование у детей и подростков толерантного отношения к людям с инвалидностью, с ограниченными возможностями здоровья.

На уроках доброты классными руководителями использовны видеоматериалы по указанной теме, беседы об особенных  людях, которые достигли успехов в той или иной сферах деятельности, оформлен стенд   о спортсменах- параолимпийцах, с учащимися начальных классов обсуждены такие понятия,  как толерантность, милосердие, свое мнение они выразили, украшая дерево «Толерантности», в рисунках. Уроки в КПП и с 1 по 11 классы раскрыли удивительные способности людей с инвалидностью: для детей показан видеоматериал, подготовленный педагогом дополнительного образования Шалабаевой А.А. о Н.Вуйчич, Л. Бетховене, о наших соотечественниках – А.Калядине, Т. Қабыл, А.Лукутине, Р. Валитове.