2024 жылы 20 мамырда «Емтихан тапсыру аралығында оқушыларға психологиялық қолдау көрсету./20 мая 2024 года прошло внеочередное заседание школьной психологической службы на тему «Психологическая поддержка обучающихся в период сдачи экзаменов.

2024 жылы 20 мамырда «Емтихан тапсыру аралығында оқушыларға  психологиялық қолдау көрсету. Кәмелетке толмағандар арасындағы аутодеструктивті мінез-құлықтың алдын алу» тақырыбында мектептің психологиялық қызметінің кезектен тыс отырысы өтті.

Отырыс барысында төмендегілер сөз сөйледі:

- Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Р.Ж.Мурзагалиев жасөспірімдер мен жастарды бейресми деструктивті топтарға, жалған діни ұйымдарға тартудың алдын алу бойынша ақпаратты сынып жетекшілердің назарына жеткізді. Оқушыларға осы бағытта ақпараттық мағлұматтар жасауда психологиялық қолдауға басты назар аударды.

- Педагог-психолог Л.Р.Ботталова сөз сөйлеу барысында емтихандарға дайындық кезінде пән мұғалімдері түлектерге психологиялық тұрғыда қалай қолдау көрсететіні жайында, сондай-ақ, педагогикалық ұжыммен кәмелетке толмағандар арасындағы аутодеструкцияның негізгі себептерін және оқушылар арасында профилактикалық жұмысты ұйымдастыру ережелерін талдағаны жайында атап айтты.

Сынып жетекшілеріне оқу - тәрбие жұмысының өзекті мәселелері бойынша ата-аналар арасындағы өзара іс-қимылды күшейту ұсынылды. Жаз аралығында "Өзімен үйлесімді" атты мектептің психологиялық алаңының жұмыс жасайтыны жайында оқушыларға хабардар ету. Жазғы демалыс аралығында оқушыларды бақылауда ұстау.

20 мая 2024 года прошло внеочередное заседание школьной психологической службы на тему «Психологическая поддержка обучающихся в период сдачи экзаменов. Профилактика аутодеструктивного поведения среди несовершеннолетних».

На заседании выступили:

- Заместитель директора по воспитательной работе Мурзагалиев Р.Ж. довел до классных руководителей информацию по профилактике вовлечения подростков и молодёжи в неформальные деструктивные группы, псевдорелигиозные организации. Основной упор был сделан на психологическую поддержку учащихся в информационном сопровождении в данном направлении.

- Педагог-психолог Ботталова Л.Р. в своём выступление рассказала каким образом педагоги-предметники могут психологически поддерживать выпускников в период подготовки к экзаменам, также разобрали с педагогическим коллективом основные причины аутодеструкции среди несовершеннолетних и правила организации профилактической работы среди обучающихся.

Классным руководителям рекомендовано усилить взаимодействие между родителями по актуальным вопросам учебно - воспитательной деятельности. Проинформировать обучающихся о функционировании в летний период школьной психологической площадки «В гармонии с собой». Обучающихся в период летних каникул держать на контроле.