«Ұшқыр ой алаңы» Қалалық пікірсайыс турнирі/Городской дебатный турнир «Ұшқыр ой алаңы»

Қостанай облысының «Ассамблея жастары» РҚБ «Ұшқыр ой алаңы» Қалалық пікірсайыс турнирін өткізу бастаманы қолдап және демеу көрсетті

2022 жылдың 22 сәуірінде №1 мектеп-лицейдің базасында аталған турнир өтті. Турнирдің негізгі мақсаты - Қазақстан қоғамында және әлемдік қоғамдастықта орын алған балалардың құқықтарын қорғау саласындағы проблемаларды жария түрде талқылау және талдау арқылы оқушылардың әлеуметтік және шығармашылық белсенділігін арттыру, «Ұшқыр ой алаңы» жобасы шеңберінде республикада мектептің пікірсайыс қозғалысын дамыту болып табылады.

Турнир қазақ және орыс тілдеріндегі екі лигада өтті. Турнирге орыс лигасында 26 команда және қазақ лигасында 8 команда қатысты. Ойын қорытындысы бойынша келесі жүлделі орындар берілді:
✅ Қазақ лигасы:
1 орын - «Өркениет» командасы, СМГ;
2 орын - «Ұшқын» командасы, 115 ОМ;
3 орын - «Адилет» командасы, 28 МГ;
3 орын - «Қой, күрсінбе» командасы, ҚБШМ.
✅ «Үздік спикер» номинациясында Абдрахман Нурлыхан, СМГ.
✅«Үздік талдаушы» номинациясында Сейткан Айша, 20 ОМ.
✅Орыс лигасы:
1 - «Нерассказанное» командасы, 1 МЛ;
2 – «Патриот» командасы, 3 МГ;
3 – «Адилет» командасы, 28 МГ
«Үздік спикер» номинациясында Гоман Валерия жеңіске жетті! 1-ші орынға ие болған командалар облыстық кезеңде қала намысын қорғайды!

РОО "Ассамблея жастары"Костанайской области поддержала инициативу и оказала поддержку в проведении Городского дебатного турнира «Ұшқыр ой алаңы»

22 апреля 2022 года на базе Школа-лицей №1 состоялся данный турнир. Основной целью турнира является повышение социальной и творческой активности школьников посредством публичного обсуждения и анализа проблем в сфере защиты прав детей, имеющих место в казахстанском обществе и мировом сообществе, развитие школьного дебатного движения в республике в рамках проекта «Ұшқыр ой алаңы».
Турнир проходил в двух языковых лигах, казахской и русской. В турнире приняли участие 26 команд в русской лиге и 8 команд в казахской лиге. По результатам игры присуждены следующие призовые места:
✅Казахская лига:
1 место-команда «Өркениет», ГСМ;
2 место-команда «Ұшқын», ОШ 115;
3 место-команда «Адилет», ШГ 28;
3 место-команда «Қой, күрсінбе», ГШДТ.
✅В номинации «Лучший спикер» Абдрахман Нұрлыхан, ГСМ.
✅В номинации «Лучший аналитик» Сейткан Айша ОШ 20.
✅Русская лига:
1 - команда «Нерассказанное», ШЛ 1;
2 - команда «Патриот», ШГ 3;
3 - команда "Адилет" ШГ 28
В номинации "Лучший спикер" победила Гоман Валерия! Команды занявшие 1 места представят честь города в областном этапе!