Жалпы облыстық онлайн ата-аналар жиналысы/Общеобластные онлайн родительские собрания

1 қарашадан 5 қараша аралығында №1 мектеп-лицейде жалпы облыстық онлайн ата-аналар жиналысы ұйымдастырылды.
«Балалар. Шекаралар. Қауіпсіздік. Балалардың жыныстық қол сұғушылық» алдын алу тақырыбы өзекті мәселе болды.

Ата-аналар қауымдастығына арналған онлайн жиналыс барысында №1 мектеп-лицейінің педагог-психологтары Л.Р. Ботталова мен М. Қ.Шаркемелова сөз сөйледі, олар «жеке шекаралар», «жыныстық қол сұғушылық» ұғымдарымен таныстыру жөнінде ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізді, сонымен қатар, спикерлер отбасылық жыныстық зорлық-зомбылықтың алдын алу, баланың жеке шекараларын сақтау, басқа адамдардың жеке шекараларын құрметтеуге тәрбиелеу мәселелерін қозғады.
Сондай-ақ, мектептің медицина қызметкері Б.У.Мурзахметова ата- аналарға 12 жастан 18 жасқа дейінгі балаларға вакцина салу туралы түсіндірді, бұл рәсім тек ата-аналардың, сондай-ақ заңды өкілдердің келісімімен өтетіні жайында ерекше атап айтты.
Соңында облыстық "Үндестік" жобасы таныстырылды, оның негізгі мақсаты білім беру ұйымдарында мұғалімдер мен ата-аналардың өзара әрекеттерін жақсарту болып табылады.

*                  *                  *                  *                  *

С 1 по 5 ноября в школе-лицей №1 организованы общеобластные онлайн родительские собрания.
Актуальным вопросом стала тема профилактики: «Дети. Границы. Безопасность. Половая неприкосновенность детей».
В ходе онлайн собраний для родительской общественности выступили педагоги-психологи школы-лицей №1 Ботталова Л.Р., Шаркемелова М.К., которые провели информационно-разъяснительную работу по знакомству с понятиями «личные границы», «половая неприкосновенность», кроме того спикерами были затронуты вопросы семейной профилактики сексуального насилия, соблюдение личных границ ребенка, воспитание уважения к личным границам других людей.
Так же, медицинский работник школы Мурзахметова Б.У. разъяснила родителям о вакцинации детей в возрасте от 12 до 18 лет, акцентировав внимание, что данная процедура будет проходить только с согласия родителей, а также законных представителей.
В завершении был презентован областной проект «Үндестік», основной целью которого выступает улучшение взаимодействия педагогов и родителей в организациях образования.