Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»/зияткерлік ойын " Не? Қайда? Қашан?»

Азаматтық құқықтық сана айлығын өткізу және кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың алдын алу аясында 10 сынып оқушылары үшін директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Р.Ж.Мурзагалиев «Не? Қайда? Қашан?» атты зияткерлік ойындар айналымын ұйымдастырды.

Негізгі мақсат қолжетімді және қызықты түрде балалардың құқық бұзушылық түрлері және олар үшін жауапкершілік туралы білімдерін реттеу, сондай-ақ, дербес іс-әрекеттері үшін жауапкершілікке тәрбиелеу болып табылды.

Ойын барысында балаларға құқықтық тұрғыдан өмірде кездесетін алуан түрлі жағдайларды шешу ұсынылды. Қандай да бір құқық бұзушылық жасағаны үшін жауапкершілікке тарту және одан кейін жазалау (әкімшілік жауапкершілік, айыппұл мөлшері және т.б.) ерекше назар аударылды.
Әрбір қойылған сұрақ командалар арасында қызу пікірталас тудырды. Алайда, бұл ойынды жақсы атмосферада өтуіне кедергі келтірмеді, барлық қатысушылар лайықты қарсылас бола білді. Ойын қорытындысы бойынша жүлделі орындарға ие болған командалар дипломдармен марапатталды.

В рамках проведения месячника гражданского правосознания и профилактики правонарушений среди несовершеннолетних для учащихся 10 классов заместителем директора по ВР Мурзагалиевым Р.Ж. был организован цикл интеллектуальных игр «Что? Где? Когда?».
Основной целью являлось в доступной и интересной форме упорядочить знания ребят о видах правонарушений и ответственности за них, а также воспитание чувства ответственности за свои поступки.
В ходе игры ребятам предлагалось решить различные жизненные ситуации с правовой точки зрения. Особое внимание было уделено ответственности за совершение того или иного правонарушения и последующие за ними наказания (административная ответственность, размеры штрафов и т.д.).
Каждый вопрос вызывал жаркие дискуссии среди команд. Однако это не помешало играм пройти в позитивной атмосфере, все участники оказались достойными соперниками. По итогам игры команды занявшие призовые места были награждены дипломами.